Сан Хуан Night- Noche де Сан Хуан во Барселона

Шпанскиот имаат многу прослави во текот на годината, но еден од најголемите е ноќта на Сан Хуан. Прославија ноќи на 23 јуни и 24, може да се доживее на прославата на најкратката ноќ во годината. Постојат многу традиции низ целата земја и секој регион слави во itsown начин. Барселона не е исклучок. Во Барселона, многу на активност е на плажа, каде што на крајбрежјето е наредени со громогласен огнови, пијалаци, храна, и со пријателите.

Темата на Сан Хуан е оган. Ова може да се види во експлозии на огнот работи, сите во текот на градот, и се разбира, на огнови се бројните. Мажи и жени, млади и деца, сите се трошат време да се изгради овие огнови. На полноќ, сите стар мебел се собраа на плажата, со цел да се изгради на огнот. Според традицијата, ако некој го прескокна оган три пати на вечер Сан Хуан, тие ќе бидат исчистени и прочистен, и нивните проблеми ќе бидат изгорени далеку.

Додека огнови се гори, и огномет се cracklin г, луѓето се танцува цела ноќ до изгрејсонце. Многу од баровите и клубовите ќе се игра на нивните хаус музиката, а тука се и концерти заедно на плажа, како и. Тоа е традиционален за пиење Кава за време на прославите, а исто така се јаде Кока де Сан Juan- рамен, крцкави леб прелиена со захаросани овошје. Сан Хуан не е ноќта за одмор и релаксација, туку за прослава на животот!

Со цел целосно да уживаат во Сан Хуан, постојат неколку предлози. Прво, да се види вашите лични предмети и да бидат свесни за вашата околина на сите пати. Барселона е безбеден град, но тоа е познато како пик крадење главен град на светот. За да се избегне пик крадење, остави како многу од вашите вредни предмети што можеш дома во Барселона стан и оние кои сакате да ги понесете со вас, ги стави во предниот џеб. Не носат големи количини на пари со вас. Со метежот и прославата на Ноќта на Сан Хуан, на pocketers рецептот ќе биде надвор, во потрага по оние кои се ранливи и дезориентирани. Паметно е да патуваат во групи, особено во текот на ноќта. Е само совет, ништо да се affraid надвор, само за вас да бидат свесни. Друг предлог, ако вие не сакате да се разбуди, грубо, од страна на полицијата во 7 часот следното утро, е да се избегне за спиење на плажа. Можете лесно да најдете плажа апартмани во Барселона блиску до сите акција. Исто така, да се заштити вашите уши од петарди, што ќе го задржи на кучиња лаење, чепчиња може да биде добра инвестиција.

Бидете сигурни дека за да се спаси ноќи на 23 јуни и 24 за да го прослават Ноќта на Сан Хуан. Донесе нешто да јаде, а можеби и џемпер, ако се оди кон плажа, и да бидат подготвени да се направи спомени до изгрејсонце. Уживаат и да ја прифати една ноќ полна со оган, пријатели, и забава.

Ако сте во потрага да ја посетите Барселона околу ова време, проверете на Барселона стан специјални понуди и последната минута се занимава. Побрзајте! Сан Хуан е само зад аголот, а ти дефинитивно не сакате да пропуштите оваа можност.

Сакајќи сите прекрасен Сан Хуан Ноќ прославата во Барселона!

Уживам во тоа!

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во Настани и обележани , , , , , , . Обележувач на Линк до .

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>