Барселона плажа: Ла Барселонета

Барселона плажа

Е плажа дестинација на вашата листа за вашиот одмор?
Ви препорачуваме да се стави Ла Барселонета, Барселона плажа на врвот на вашата листа.

Плажа Барселона е една од најпопуларните плажи. Таа започнува во Олимпиското пристаниште (порта Olimpic) и го следи брегот на улица наречена Almirall Cervera, каде што се приклучува најјужните плажа, Плаја де Сант Себастија.
Во оваа област може да се најдат продавници, кафулиња, ресторани и казино во хотелот уметности. Таму е отворен салон, кој е бесплатен за јавноста во средината на breakwater. Барселона плажа има сите на инфраструктури кои што може да посака на градската плажа.
Престојуваат на плажа стан во Барселона, е добар начин да се биде во близина на сите дека Ла Барселонета има да понуди. Само една кратка прошетка на самата плажа, можете да се одморите на песок, да трае долго прошета на шеталиштето и со поглед на морето стан во Барселона, ќе можат да уживаат на јахти доаѓаат и си одат во Олимпиското пристаниште. Исто така, постојат многу ресторани долж кејот.

Рестораните и баровите на плажа во Playa de La Барселонета
Ќе најдете La Barceloneta долго кејот речиси сите ресторани во Ла Барселонета и некои од нив стануваат ноќни клубови по редовните часови како опиум, Шоко и CDLC. Можете да ја посетите онлајн Барселона плажа ноќен живот за повеќе информации. На Барселонета плажа можете да најдете на следниве ресторани: ѕверско на терасата, со сет мени цена од околу € 25 Sotavento Beach Club, Pez Плаја, Шоко, Хокеј Bcn, опиум, CDLC. Потаму Ла Барселонета ќе најдете повеќе ресторани, како: Ca Ла Нури, Баба Кул, Сал Кафе и El Arenal изнајмување велосипеди.

Како да дојдете до Барселона плажа / Транспорт информации:

 • Велосипед: циклус патот тече покрај плажа
 • Метро: Линија 4 - Ла Барселонета или Ciutadella
 • Автобус: 14, 16, 17, 36, 39, 40, 45, 51, 57, 59, 64

Наоѓање на места за паркирање околу Ла Барселонета може да биде многу тешко, но постои плаќаат паркинг за Passeig Џоан де Borbó.

За Марина - маркетинг тимот

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологијата. "Секогаш кога ќе имате време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не се, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживаат во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во места и обележани Обележувач на Линк до.

3 Responses to Барселона плажа: Ла Барселонета

 1. Jenn вели:

  На плажа во Barcleona е страшно !!!! Најдоброто место за да го поминат summe ... .. времето е само совршен и градот нуди sooo mcuh !!!! право таму одлична храна ... страшни ресторани и paella за многу пристапна цена .... paella, школки во сос ... Mmmm !!! сонцето ... песок ... пиво ... друг Ват u може да прашате за .... Јас дефинитивно ercommend Барселона за sumemr одмор .. Јас поминав таму еден месец !!!

 2. filali вели:

  je vais souvent на CET plage qui est pratiquement en Plein ville л eau ainsi que les bords де cette plage sont Tres propres malheureusemet les Каталонците сила де defendre Leur identite et Leur langue sont devenus vraiment desagreables мем si vous faites л напор де parler espagnol ILS repondent каталонски en et Пие CES drapeaux Каталонците .. Паспарту cela devient lassant.
  л annee prochaine je retourne о Португалија les gens y sont плус Simples et Контролна moins г его dommage автомобил на ne se Lasse pas de Barcelone

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>