Барселона филм Турс: Истражете каталонски капитал преку филм

Барселона туристички водич познати филмови

Еден од најпосетените градови во Европа, Барселона, не е само културен центар составен од богата историја, прекрасните плажи и бескрајни знаменитости. Тоа е исто така омилена позадина за многу филмски режисер, вклучувајќи го сака на Вуди Ален и Мануел Huerga кој не можеше да одолее да се користи како познатиот знаменитости како Саграда фамилија и парк Guell поставките за сцени во своите филмови во Барселона како Вики, Кристина , Барселона и сите за мајка ми.

Значи, ако сте правење на вашиот пат до Барселона оваа година, зошто да не избере да се истражуваат знаменитости на градот на Барселона филм турнеја. Откријте некои од најпознатиот туристички атракции во Барселона, додека стои во многу места каде што ѕвезди како Џек Николсон и Скарлет Јохансон сними некои од нивните повеќето добро примен парчиња.

Што да очекувате од Барселона филм турнеја

Барселона филм тури им понуди на посетителите на каталонскиот главен град на можност да се рекреираат на познатиот филм сцени и да откриете фасцинантни факти и анегдоти за претопување и производство на филмови снимени во Барселона, вклучувајќи Todo За нас Ми Мадре, Салвадор, Шангај правописот и парфеми, и сето тоа додека посета на најдобрите место на градот.

Постојат различни филмски тури во Барселона на понудата, и подолу ќе ви даде некои примери за тоа како може да се добие "клопче" се чувствуваат за градот, додека истражувањето заложби на некои многу познати сцени.

Барселона филм Чекори

Не само што овие одење филм тури им понуди шанса да ги види овие атракции во градот, Barcelona Guided Movie Tours но како водичи се објасни вистински приказни за снимање на филмови, со слики на одредени сцени, овој тип на Барселона турнеја е, секако, малку различни од нормата. Слушнат сите во собата за-antics на Пенелопе Круз и Хавиер Бардем, и да добијат во-длабочината на детали на процесот на снимањето на таков иконски филмови како Пот Среќа и Прирачник д'аморе. Изберете "во Барселона, на Вуди Ален" или "Барселона на Салвадор "турнеја, и уживаат во истражување познати знаменитости низ очите на директори, со постојки во парк Guell, Tibidabo и, се разбира, Els Quatre ГАТС бар - местото каде што трите главни ликови во Вики, Кристина, Барселона се среќаваат за прв време во филмот.

Некои од турнеи, исто така, ги покриваат помалку посети спотови, кои се движат од Montjuïc гробишта на Универзитетот во Барселона. За повеќе информации за одење филм тури во Барселона се провери од веб-сајт Барселона филм Турс и на веб-сајтот Барселона Turisme .

ICONO Барселона филм Турс

Parc del Laberinth, Barcelona, Scene from Perfume Дали некогаш сте сакале да одиме по стапките на Дастин Хофман или Алан Rickman? Откријте врвот место во градот, како населби на Ел Роден и Ел Raval и суета лента Барселона, Las Ramblas, каде што беа снимени големите холивудски хитови. Оваа тура е малку повеќе мејнстрим од некои од филмот Барселона прошетки, што го прави совршен за оние кои само сакаат да се види од главните теми на градот.

На ICONO Барселона филм турнеја опфаќа познати филмови од Парфем: Приказната на еден убиец да Салвадор, и ќе ја посетите таквите места како паркот лавиринт, катедралата на Барселона и го одзема здивот Палау де ла Музика и Catalana. Бидете сигурни да се провери од ICONO Барселона филм пешачка турнеја веб-сајт за цени, времиња и полн распоред на турнеи.

Ако сте вистински филм биволска кожа и сакаат да останат во близина на местото каде што некои од најпознатите сцени во Барселона филмови се снимени, тогаш ви препорачуваме изнајмувањето стан во готски кварт на Барселона. Оваа историска област е позната како срцето на градот, и е во самиот центар на сите активности. Нејзините ветровитите улици и историски барови се се позајмува на многу филмска продукција во текот на годините, и тука ќе биде блиску до голем број на метро и автобуски линии, што ќе ви овозможи да ја посетите на остатокот од најдобро место во Барселона.

За да го барате идеалниот готска населба стан во Барселона, одете на www.apartmentbarcelona.com.

За Марина - маркетинг тим

Марина е писател од Барселона и е страстни за патување и технологија. "Секогаш кога имам време, ќе ме најдеш со ранец откривање на светот. И кога не, јас пишувам за мојот прекрасен град за да им помогне на посетителите да уживам во тоа во потполност."
Овој запис беше објавен во активности , Места и обележани , , , , , , , , , , , . Обележувач на Permalink .

Оставете Одговор

Вашиот е-мејл адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>